چطور محتوای بی کیفیت توسط گوگل شناسایی می شود

شناسایی محتوای بی کیفیت توسط گوگل

چطور محتوای بی کیفیت توسط گوگل شناسایی می شود

چطور محتوای بی کیفیت توسط گوگل شناسایی می شود

حتما این سوال به ذهنتان رسیده که ، گوگل از چه طریقی محتوای بی کیفیت را تشخیص می دهد؟ و ما چه طریقی این را تشخیص بدهیم؟.

برای این موضوع ، این امکان را داریم که فهرستی طولانی از معیارها را یادداشت کنیم . مثل سرعت سایت، رفتار و عمل بازدیدکننده ها، اشکالات املایی و غیره. امام باید بدانیم که گوگل همه معیارها و روش های خود را در اختیار عموم قرار نمی دهد و خیلی از الگوریتم های خودش را فقط نزد خودش نگه می دارد تا فریبکاران نتوانند سایت های بی کیفیت را به رتبه اول نتایج جستجو برسانند و باعث آزار و اذیت کاربرانی که به دنبال هدفی در گوگل می گردند شود.

با این وجود آن چیزی که مهندسان سئو مطرح کرده اند حاصل آزمایش های متداول آنها می باشد. گوگل آمار داده است که در هر روز میلیون ها مقاله و مطلب در سایت ها نوشته و انتشار یافته می شود که بخش بزرگی از آن مقاله ها فقط با هدف قرار گیری در صفحه اول نوشته شده اند ( یعنی مطالب برای افزایش اطلاعات کاربران نبوده است ) و جستجوگر گوگل با اینکه ماشین برنامه داده شده هستش در بیشتر موارد قدرت تشخیص محتوای منتشر شده را دارد.

و البته قابل ذکر است که رفتار جستجوگر گوگل در مقابل محتوا و مطالب انگلیسی با فارسی کمی فرق دارد و تشخیص و فهم انگلیسی برای گوگل راحت تر می باشد. و اما حالا سوال میشود که گوگل چگونه با ربات های خودش، کیفیت و درجه مطالب و مقاله ها را مورد سنجش قرار میدهد.

محتوای با کیفیت بنویسیم

معیار کیفیت محتوا برای گوگل چیست

صد در صد گوگل معیارهای مخصوص خودش را برای تشخیص دادن محتوا و مطالب بی کیفیت و با کیفیت دارد بعضی از آنها برای ما واضح و قابل فهم هستند و بعضی برایمان جذاب هستند به این ترتیب:

گوگل به محتوا و مطالب یکتا و دست اول نیاز دارد و اولین راه این است تا مطمئن می شود که مطالب ارزش خوبی دارد. در نتیجه فقط با عوض کردن لغات و کلمه ها این امکان را ندارید که محتوا و مطالب غیر تکراری و با ارزش منتشر کنید.

گوگل به لینک ها طبیعی تمایل زیادی دارد که به صفحه های متعدد اشاره دارد. این پیوندها اگر از وب سایت های با اعتبار و زیادی باشند از نگاه گوگل این معنی را میدهد که این صفحه کیفیت بالا دارد و یک سایت مناسب و غیر تکراری حساب خواهد شد. ما در اینجا خرید بک لینک در کدهای قالب وبلاگ را میدهیم ، از این طریق می توانید چندین و چند لینک با عناوین مختلف و به صفحه های مختلف وب سایت خود را انتخاب کرده و ما آنها را برایتان در یک گردونه ی بک لینک قرار می دهیم ، با هربار دریافت کد قالب وبلاگ توسط کاربر ، یکی از لینک ها از گردونه خارج شده و در داخل کد قالب وبلاگ درج می شود ، بدین ترتیب شما می توانید این آیتم را داشته باشید که لینک های زیاد به صفحه های متعدد از هزاران وبلاگ که هر یک مدیر خاص خود را دارد و پیج اتوریتی متفاوتی خواهد داشت تولید کنید ، نکته ی قابل توجه این است که بک لینک ها تقریبا دائمی هستند چون هیچ گاه هزاران وبلاگ نویس همزمان دست به حذف لینک های شما یا تغییر قالب های وبلاگ خود نمی کنند و بسیاری از بک لینک ها برای همیشه برای شما امتیاز خواهند آورد ، از این بحث گذشته و به ادامه مقاله می پردازیم.

گوگل به پیوندهای گرفته شده از یک صفحه اهمیت و ارزش زیادی می دهد. این پیوندها چه داخلی چه خارجی اگر از صفحه و سایت های معتبر و با کیفیت بالا باشند برای گوگل معیاری برای تشخیص مطالب مفید می باشد.

جالب است که گوگل به رفتار کاربران در قسمت نظرها توجه میکند و از این راه مقدار علاقه کاربران و بازدیدکنندگان را می فهمد در اصل یکی از معیارهای مهم گوگل برای مطالب با کیفیت این است که محتوا و مقاله باتوجه به نیاز کاربران باشد و به نیاز کاربران اهمیت بدهد.

تاثیر رفتار بازدیدکننده در سایت شما برای گوگل

گوگل از راه جالب و خوبی از رفتار بازدیدکننده ها به مقدار رضایت و علاقه مندی آنها از مقاله یا محتوای وب سایت شما پی خواهد برد. کاربرها در گوگل عبارت و کلمات مختلفی را سرچ میکنند و با صفحه ها و لینک های زیادی برخورد میکنند و اغلب یکی از این ها را باز میکنند.

در این هنگام بعضی از کاربرها مدت زیادی را در آن صفحه می گردند و بعضی از آن صفحه بیرون می آیند و به صفحه گوگل برمیگردند و بدون اینکه روی پیوند و صفحه دیگری کلیک کنند کلا یک عبارت دیگر را سرچ میکنند و به سایت هایی با موضوع های مختلف سر خواهند زد ، در هر دو حالت از نظر گوگل وب سایت مورد نظر به نیاز کاربر پاسخ داده است. بستن وب سایت

از طرفی فکر کنید که بازدیدکننده ای یکی از پیوندهای سرچ شده را باز کند و وارد سایتی شود و سریع از سایت خارج شود و روی یک پیوند و سایت دیگر کلیک کند، این برای گوگل یعنی سایت اول نتوانسته نیاز کاربر را بر طرف کند. اگر این اتفاق چندین بار توسط افراد مختلفی تکرار شود ، گوگل بعد از چند ماه درباره این سایت تجدید نظر خواهد کرد و این سایت را به رتبه و ارزش پایین تر انتقال میدهد و لینک و سایت دیگری را جایگزین میکند.

معیارهای دیگری جهت تشخیص محتوا و مطالب با ارزش و با کیفیت

زمان لود شدن صفحه سایت

اشتباه های واژه ای در محتوا

بهره گیری از تگ ALT جهت مطالب تصویری

بک لینک به سایت های منبع خارجی

در پایین موارد فوق را توضیح می دهیم :

زمان لود شدن صفحه سایت

زمانی که اینترنت های دیال آپ یا دایال آپ در کشورمان بورس بود را به یاد آوریم ، در آن زمان برای باز کردن یک سایت چقدر زمان صرف می کردیم ؟ اگر سایتی بیش از چند ثانیه باز شدنش به طول می انجامید ، با ناراحتی تمام سایت را می بستیم و به سراغ دیگری می رفتیم ، امروز سرعت لود سایت ها با اینترنت های امروزی بایستی کمتر از دو یا سه ثانیه باشد ، وب سایتی که بیش از پنج ثانیه با اینترنت های امروزی زمان نیاز دارد تا به طور کامل لود شود ! همان سایت هایی هستند که با اینترنت های قدیمی ، با ناراحتی تمام می بستیم و شاید گاهی زیر لب چیزی هم میگفتیم. گوگل نیز به درک این وقایع پی برده و این آیتم را امتیاز بندی کرده است. تاثیر زمان لود صفحه سایت در سئو و بهینه سازی

سرعت پایین صفحه ها و سایت ها در بررسی صفحه های بی کیفیت و بی ارزش تاثیر دارد. چون بازدیدکنندها ادم های صبوری نیستند ، گوگل بارگذاری کامل سایت و صفحه ها را یکی از آیتم های سنجش کیفیت بیان کرده. بجز دسترسی سریع ریسپانسیو بودن سایت یعنی صفحات بدون درهم ریختگی خط و گرافیک باشد، یعنی روی موبایل و لپ تاپ هم درست نمایش داده شود ، این موارد نیز یکی دیگر از آبتم های گوگل می باشد.

اشتباه های واژه ای در محتوا

شاید جالب باشد که گوگل انقدر پیشرفت کرده است که اشتباه و غلط های املایی را تشخیص میدهد و از آن برای سنجش محتوای بی کیفیت و با کیفیت بهره گیری میکند. ولی با توجه به امتحان های گرفته شده با اطمینان بالایی میتوانیم بگوییم گوکل در زیان های پرکاربرد مثل انگلیسی غلط املایی را بسیار بهتر بررسی میکند.

اما قطعا گوگل مرجع لغوی نیست ، همه ی ما بارها پیش آمده که کلماتی را که املای صحیح آن را نمیدانستیم در گوگل سرچ کردیم و اگر صحیح نبود گوگل املای صحیح آن را به ما پیشنهاد می کرد ، اما همیشه این صحیح نیست چون گوگل یک ربات است و زبان اصلی آن فارسی نیست و بسیار پیش آمده است که کلمه ای که ریشه ی اصلی آن فارسی است را اشتباها با کلمه ی دیگری که پیشنهاد می دهد به غلط تبدیل کند ، پس گوگل را مرجع لغت املایی قرار ندهیم بخصوص درباره زبان شیرین فارسی.

بهره گیری از تگ آلت(alt) جهت مطالب تصویری

تصویر یکی از روش های افزایش جذاب بودن سایت و بهتر دیده شدن مطالب و مقاله ها از طرف کاربران می باشد. ولی برای گوگل فقط استفاده از تصویر مورد تایید نیست و روی تگ ALT تاکید دارد. تا بتواند در بخش جستجوی تصاویر گوگل ، بهترین تصویر را به کاربر خود ارائه دهد. پس با توضیح مناسب در این تگ می توانید بینندگان خوبی را برای وب سایت خود جذب کنید. بهره گیری از تگ alt در تصاویر

تگ ALT در اصل موضوعی که از تصاویر استنباط میشود و زمانی که تصاویر باز نشد به جای آن متن به نمایش در می آید. و مرورگرهایی که مخصوص آدم های نابینا می باشد با خواندن صوتی این تگ میتوانند مفهوم عکس را به کاربر برسانند. توجه کنید که تگ ALT بیشتر از صدو بیست و چهار کاراکتر نباید باشد و اگر امکان داشت از کلمات کلیدی در آن بهره گیری کنید تا در رتبه بالاتری قرار بگیرید. از نظر برخی مهندسان اگر از این تگ استفاده نکنید نشانه آن است که مطالب و مقاله بی کیفیت می باشد چون تصویرها توضیح کامل برای خزنده های جستجوگر گوگل ندارند.

پیوند به منابع خارجی

بالاخره همه ی مطالب که فارسی نیستند و ما نیاز داریم مقالات خارجی را گاهی ترجمه و گاهی تفسیر کنیم ، خوب است که در مقاله ی خودمان اعلام کنیم که این مقاله برگرفته از مثلا فلان سایت خارجی بوده است ، این روش علاوه بر تاثیر سئو سایت که دارد ، به لحاظ روانی هم اعتماد مخاطب شما را جلب می کند و سایت شما از نظر مخاطب ، سایتی معتمد خواهد بود.

بک لینک به منابع اصلی خارجی

پیوند موضوعات صفحه ها روشی می باشد که وب مسترها برای بالا بردن بازدید سایت و افزایش مدت زمانی که کاربر در سایت می باشد کاربرد بسیاری دارد. در هرحال گوگل دوست دارد محتوا و مطالب صفحه های سایت جهت افزایش اطلاعت بازدیدکننده ها به سایت های دیگر و خارجی هم پیوند بدهد. اگر این پیوند ها به سایت های با کیفیت باشد در افزایش کیفیت محتوا تاثیر زیادی دارد.

روش هایی جهت شناختن محتوا و مطالب بی کیفیت

محتوای بی کیفیت چیست ؟ اگر دقیق نگاه کنیم خواهیم دریافت که خیلی از الگوریتم های گوگل مشخص و نمایان نمی باشند ، قطعا ما نمیتوانیم به خیلی از جزئیات گوگل برای تشخیص مطالب بی کیفیت دسترسی داشته باشیم. البته معیارها و روش هایی هم هستند که از سوی گوگل رسما اعلام نشده اند ولی به خاطر امتحان هایی که روی آنها انجام شده است میتوان به انها اطمینان کرد تا مطالب بی کیفیت را تشخیص داد و از سایت خود پاک کنید.

ماندن زیاد کاربر در سایت شما میتواند به دلیل دلبستگی کاربرها به سایت شما باشد. و در این حال امکان دارد کاربرهای جدید این ارتباط را برقرار نکنند. برخی اوغات امکان دارد یک کاربر به دلیل خواندن مقاله و مطالب سایت شما مدت زیادی را در سایت ماندگار شود و زمان ماندن در سایت یا همان Time on site را بالا ببرد. در این حال ممکن است به خاطر پیدا نکردن چیزی که دنبالش بوده اند از صفحه شما خارج شده و به صفحه سرچ بازگردد.

معزل پاپ آپ : این امکان وجود دارد که کاربرها با مزاحمت هایی مثل pop-up برخورد کنند. این مورد امکان دارد Time on site را بالا ببرد ولی به معنی محتوا و مطالب خوب و عالی نیست و راضی نبودن کاربر را در بر دارد و خیلی از کاربرها به دلیل ترس از باز شدن pop-up به دیگر صفحه های سایت سر نخواهند زد.

در خصوص Bounce Rate خدمتتان عرض شود که امکان دارد چند معنی داشته باشد. این مقدار درصد کاربرانی که بعد از ورود به سایت به صفحه های دیگر نرفته اند را نشان میدهد. با تمام اینها بانس ریت این امکان را ندارد که معیار و راه خوبی برای شناختن محتوا ومطالب بی کیفیت باشد. و مستقیما از طرف گوگل مورد استفاده قرار نمیگیرد. گوگل وقتی بازگشت کاربران از صفحه ای را به دلیل پایین بودن کیفیت مطالب میداند که بلافاصله وارد سایت دیگری شوند.

وقتی هم که کاربری از طریق بک لینک به سایت شما می آید هدف مشخصی ندارد. در اصل آنها زمانی که مطلبی را میخوانند با لینک سایت شما برخورد میکنند و وارد سایت شما میشوند و خیلی از آنها پس از خواندن سایت شما باز به سایت مرجع برمیگردند و این به معنای بی کیفیت بودن مطالب و محتوای سایت شما نیست.

کاربران طبیعی یا همان کاربران Organic Visitors این امکان را دارند که باعث اشتباه ما شوند. شاید شما هم صفحات بی کیفیتی را دیده باشید که بازدید کننده بالایی دارند، این سایت ها و صفحه ها برای کلمه هایی که در دایره کاری سایت شما نمی باشد رتبه بالایی گرفته باشد. بودن این محتوا و مطالب در سایت شما باعث بالا رفتن مقدار بانس ریت خواهد شد و چون کلید واژه سئو شده است ، با سایت شما ارتباط ندارد و به احتمال خیلی زیاد بازدیدکننده ها بعد از برگشتن از صفحه روی لینک ها و سایت های دیگر کلیک میکنند. در نتیجه سفارش میکنیم که بجای اینکه از بالا رفتن رتبه خوشحال شوید سریعا این صفحه ها را از وب سایت خودتان پاک کرده یا به مقاله ی با کیفیت و درستی تبدیل کنید.

چگونگی تشخیص محتوا و مطالب با کیفیت

شما این امکان را دارید که عوامل مشترک زیر را با هم ترکیب کنید و از این طریق، کیفیت محتوا و مطالب خودتان را بررسی کنید:

تعداد همه بازدیدها
مقدار مشارکت خارج سایت و داخل وب سایت
مقدار بازدید صورت گرفته از هر صفحه بعد از مشاهده صفحه ورود: اگر کاربری به سایت شما آمد و بعد به دیگر صفحه ها سر زد این نشانه و رفتار خوبی می باشد. اگر کاربر از بعضی صفحه ها و مقدار کم بازدید کرد نشانه و رفتار خوبی نمی باشد. اگر چه که این نشانه ها و رفتار ها باید با دیگر نشانه ها مثل بانس ریت و Time on site ترکیب شود.

بجز موردهای بالا، برای بررسی مطالب با کیفیت میتوانیم رفتارهای بازدیدکننده ها را زیر نظر بگیریم. مثلا باید بعضی از رفتارهای Offsite را زیر نظر بگیریم. (زمانی که کاربر سایت شما را میبندد چه زمانی است ، آیا کاربر به نتیجه ی دلخواه خود رسیده است؟ یا چون به نتیجه نرسیده به دنبال سایت های دیگر برای اهداف خود خواهد بود)

بک‌لینک با کیفیت بالا : مقدار بک لینک ها جز معیارها و رفتارهای نشان دهنده کیفیت مطالب و محتوا می باشند.

اگر لینک ها به شکل عادی و بدون خرید لینک ساخته شوند و دائمی باشند بسیار سودمند خواهند بود. ولی در ایران بیشتر این لینک ها با پرداخت پول است که مثلا بعد از سه ماه بک لینک ها حذف می شوند و مدیر سایت یادش می افتد بایستی تمدید می کرده و مجدد با پرداخت هزینه ، بک لینک ها فعال می شوند و این روند ادامه دارد ،راه هایی مثل ساخت وبلاگ برای تولید بک لینک انبوه به سمت سایت شما نیز از راه های غیر معقول است ، بهترین راه خرید رپورتاژ و ایجاد بک لینک دائمی است البته اگر می خواهید با پرداخت هزینه بک لینک ایجاد کنید. کیفیت و رتبه و ارزش بک لینک و البته زمان ماندگاری آنها ، بیشتر از مقدار و تعداد بکلینک ها مهم می باشد. گوگل این را می فهمد و محتوا و مطالبی که از سایت هایی با رتبه بالا لینک دریافت میکنند را با کیفیت می داند.

منتشر کردن مطالب در شبکه های اجتماعی: قرار دادن و درج کردن مطلب و محتوای سایت در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و اینستاگرام و توئیتر و لینکدین و غیره ، محبوبیت مطالب را نشان می دهد. طبق آمار گوگل ، سایت هایی با رتبه های بالاتر ، مخصوصا پنج رتبه بالا و اول ، فعالیت زیادی در شبکه های اجتماعی دارند و مطالب و محتوای آنها بیشتر از سایرین باز نشر میشود.

شما این امکان را دارید که معیارها و رفتارهای جستجوگرها را مورد بررسی قرار دهید:

صفحات ایندکس شده خود را بررسی کنید : عبارت site: را در گوگل قرار داده و سپس جلوی آن آدرس url صفحه ای که میخواهید متوجه شوید آیا ایندکس شده یا خیر را وارد کنید ، اگر در نتیجه وجود داشت ایندکس شده و اگر نتیجه ای نبود یعنی هنوز ایندکس نشده است.

سرچ کردن رتبه صفحه بر طبق عنوان

توجه کردن به مقدار کلیک صفحه ها با بهره گیری از ابزارهای خود گوگل مثل گوگل وبمستر

اگر آدرسی را سرچ کردید و دو نتیجه مثله هم از وب خودتان دیدید باید توجه کنید که مطالب و محتوای تکراری سایت خودتان را پاک کنید و از طریق ریدایرکت 301 اعتبار صفحه ای که پاک کردید را به صفحه ای که مطلب تکراری وجود داشت منتقل کنید تا صفحه ی اصلی اعتبار بیشتری دریافت کند.

کاری که باید با محتوا و مطالب بی کیفیت انجام دهید

اگر وقت کافی برای بازدید مطالب ساییتان را دارید قبل از انجام این کار بهتر است کل مطالب را سه دسته بکنید و هر محتوا را در دسته ای بگذارید.

1- محتوا و مطالب با اهمیت زیاد

2- محتوا و مطالب متوسط

3- محتوا و مطالب بی کیفیت

1- محتوا و مطالب با اهمیت زیاد: اصولا تولید محتوا و مطالب با کیفیت زیاد وقت زیادی می برد پس هم نظرهای زیادی دارند و هم کیفیت و کارایی برای کاربران و البته از بازدید بالایی هم برخوردارند، پس این مطالب را نیازی نیست اصلاح کنیم و یا پاک کنیم.

2- محتوا و مطالب متوسط: این دسته مطلب ، محتوایی هستند که با اینکه نیازی به اصلاح کردن ندارند بهتر است که در سایت باشند. این مطالب و محتوا به سایت شما آسیبی نمیزند و خطری ندارد و با روش های سنجش محتوا و مطالب بی کیفیت گوگل ارتباط ندارد. پس با یک بازنویسی و ویرایش ، کیفیت آنها را بالا ببرید و آن مطلب را کاربردی کنید تا بیشتر به درد مخاطبین وب سایتتان بخورد، سپس میتوانید این مطالب را نگه دارید و قطعا بعد از مدتی به دسته مطالب با اهمیت زیاد منتقل خواهند شد.

3- محتوا و مطالب بی کیفیت: این مطالب با سلیقه و خواسته شما هماهنگ نمی باشد و حتی استاندارد های مد نظر جستجوگر گوگل را نیز ندارد ، به طور کلی محتوا و مطالب آن مقاله مثلا کپی شده با غلط املایی بسیار زیادی دارد و یا به دلیل اشکالات دستور زبانی، مطالب قابل فهم برای مخاطبین شما نیست پس آن مقاله بی کیفیت است ، مقاله های بدون بازدید که از سوی کاربران انتشار داده نشده را باید حذف کرد چون به بازدید و رتبه سایت صدمه میزنند. میتواند این مطالب را کم کم حذف کرده تا متوجه شوید در رتبه و کیفیت سایت شما چه تغییری داده میشود ولی پیشنهاد بک لینک فا این است که مطلب را بازنویسی کرده و به یک مقاله ی مفید و با همیت زیاد تبدیل کنید.

و اما کلام آخر

کلام آخر

به قول جناب مهران مدیری در برنامه ی دورهمی که در ایران بسیار مشهور است ، کلام آخر

تولید و نوشتن مطالب و محتوای با کیفیت برای سایت بسیار مهم می باشد و اصولا وقت زیاد و هزینه برای این مطالب صرف میکنیم ولی گوگل چگونه این مطالب را تشخیص می دهد؟ تولید محتوای خوب به دلیل کپی کردن با مشکلات زیادی مواجه شده و برای همین بسیاری از افراد به تولید محتوای تصویری مشغول شده اند. ولی باز هم مطالب نوشتاری بخش زیاد و مهمی از محتوای آنلاین اینترنتی را به خود اختصاص داده است. در اینجا میتوانیم با راه های ساده و آسان از تولید مطالب بی کیفیت جلوگیری بکنیم. گوگل در این سال ها پیشرفت زیادی کرده است و دیگر نمیتوانیم با تغییر دادن و دوباره نوشتن مطالب، با کمی تغییر ، از تکرار کردن کلمات کلیدی جلوگیری کنیم و گوگل را فریب دهیم. همانطور که در مقاله چگونه سئو کنیم هم عرض کردیم ، اگر 20 کاراکتر پشت سرهم در یک مقاله ، از جایی کپی شده باشد ، گوگل متوجه عدم اصالت مقاله ی منتشر شده خواهد شد و امتیازی برای آن قائل نمی شود.

بهترین راه برای رتبه بهتر صادقانه جلو رفتن ( همان سئوی کلاه سفید) و تولید مطالب با کیفیت و محتوای خوب و مناسب می باشد چون در این سال ها گوگل رفتارها و نوع فعالیت کاربران و بازدیدکنندگان را با ذره بین خودش مورد بررسی قرار میدهد ، گوگل هم مثل کابران، از سایت هایی که مطالب جدید و مناسب در اختیار آنها بگذارد را برتر میداند و برایش جذابیت دارد ، بدانید که این مطالب با سرعت زیادی در شبکه های اجتماعی پخش خواهند شد و کاربران و خوانندگان درباره آنها اظهار نظر میکنند. سایت هایی که برای اولین بار مطلبی را تولید میکنند سایت مرجع میشوند و بک لینک های رایگان از جاهایی که حتی فکرش را هم نمی کنند میگیرند. علاوه بر این ، سایت هایی که مطالب با کیفیت دارند از مدت زمان زیاد حضور کاربر در سایت بهره میشوند که یک اصل اساسی در سئو و بهینه سازی سایت است و در مقابل ، بانس ریت آن سایت کم خواهد شد.

ما واقعا سعی داریم با مقاله های مفید و سودمندی که ارائه می کنیم علاوه بر پیشرفت بک لینک فا ، پیشرفت چشمگیر وب سایت های شما عزیزان را ببینیم و لذت ببریم.


اگر اين مطلب را مفيد ميدانيد لطفا اشتراک گذاري کنيد.

مقاله های مرتبط :

چگونه سئو کنیم | زمان آموزش 20 دقیقه

تاثیر ریدایرکت بر سئو | زمان آموزش 20 دقیقه

نقش لینک های فالو و نوفالو در سئو سایت | زمان آموزش 10 دقیقه

چطور کلمات کلیدی متناسب با سایت خود را بیابیم | زمان آموزش 10 دقیقه

پروتکل https و سئو سایت | زمان آموزش 10 دقیقه

چطور محتوای بی کیفیت توسط گوگل شناسایی می شود | زمان آموزش 10 دقیقه


Copyright © 2010 - 2024 | . تمامی حقوق این وب سایت برای بک لینک فا محفوظ است
طراحی و اجرا:بک لینک فا | نقشه سایت